Муркашсен «Кулибинесем» перремешсем

Муркашсен «Кулибин.сем» _ п.ррем.шсем

Чёваш Республикин ерт\=исем п.р вырёнта  ларма хёнёхман: патшалёх пулёшёв. =ине =е= шанман =ынсене аталану =ул.пе малалла кайма =ул у=са пани т.рл. мероприятисенче курёнать? Акё иртн. =ул республикёра п.ррем.ш хут килти условисенче тракторпа ытти ял ху=алёх техники ёсталакансене тупса палёртассипе «21 .м.рти Кулибин» конкурс-выставка иртн.чч.? Нумай кала=тарч. вёл: чылай =.н. шухёшсене =ул пач.?

Ырё пу=ару кё=ал та вёйне =ухатмар.? Авён уйёх.н 19-23-м.ш.сенче Шупашкарта Машина тёвакансен кун. ум.н граждансем хёйсен кил.сенче ёсталанё трактор техникин «21 .м.рти Кулибин» конкурс-выставки иртр.? +ак ырё проект  «Трактор завоч.сем» Концерн: Ра==ейри машинёсем тёвакансен П.рл.х. ертсе пынипе тата Чёваш Республикин Ял ху=алёх тата Экономика аталанёв.н: промышленнё=па энергетика тата суту-ил\ министерствисем пулёшнипе пурнё=ланч.?

Конкурс-выставкёна =ак кунсенче ялти ёстасен ма=тёрлёхне курма пиншер =ын =итсе курч.? Жюри член.сем конкурса йышлё явё=нисен шут.нче Муркашсем те пулнине палёртр.=? +апла вара чи нумай «Кулибинсем» Муркаш тата Шупашкар район.сенче пурёна==. иккен? Шёпах в.сем конкурс-выставкёна 5-шер ёста=ёна кёларма хевте =итерн.-м.н?

Сумлё конкурсра пир.н районти Владислав Мефодьевич Димитриев (Шетм.пу= ял.): Николай Васильевич Ермаков (Юнкё ял.): Валерий Прокопьевич Пигачев (Юнкё ял.): Владимир Станиславович Клопов (Калайкасси ял.): Анатолий Яковлевич Николаев (Кораккасси ял.) ёста=ёсем активлё хутшёнч.=?

Жюри п.т.млет.в.нче те пир.ннисем малтисен рет.нче пулни Муркашсене савёнтарасса шанас килет? +апла вара «Трактор техники» номинацире жюри член.сем п.р саслё пулса п.ррем.ш вырёна тата 15 пин тенк. ук=ан премие Анатолий Николаева панё? «Ял ху=алёх машинисемпе .= хат.р.сем» номинацире Николай Ермакова =итекенни пулман? Вёл та ук=ан 15 пин тенк. премие тив.=н.? «21 .м.рти Кулибин» конкурс-выставкён асённё номинаций.нче Валерий Пигачев ви==.м.ш вырён йышённи те Муркашра паллё ёстасем пуррине =ир.плетет кёна?

+.нтер\=.сене саламланё май малашнехи .=ре в.сене творчествёлла \с.мсем с.нетп.р?

А? ПЕТРОВ?

Номер Моргаушской районной газеты «+.нтер\ ялав.» №75 от 28 сентября 2011 года?

"Çĕнтерÿ ялавĕ"
28 сентября 2011